Modern çağın kaçınılmaz iletişim aracı cep telefonu, hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Çoğumuz cep telefonlarıyla yatıp kalkıyoruz. Geceleri bile cep telefonlarımızı yanımızdan ayırmıyoruz. Hele ki akıllı telefon sahibiysek geceleri en son ve sabah uyandığımızda ilk gördüğümüz şey o oluyor. Çoğu zaman cep telefonları bizim onlara sahip olduğumuzdan daha çok bize sahip oluyor.

Bu arada cep telefonlarının yaydığı radyasyonun vücudumuza ne büyük zararlar verdiğini de göz ardı ediyoruz. Atina Üniversitesi Hücre Biyolojisi ve Biyofizik Bölümü’nün yayınladığı araştırma sonucuna göre cep telefonlarının başlıca zararları arasında; hafızaya zarar vermesi, DNA tahribatına yol açması ve beynin metabolizma proteinlerinin etkisini değiştirmesi yer alıyor.

Cep telefonunun yaydığı radyasyonun zararlarından korunmak için; direkt başınıza ve vücuduna tutmamak, konuşurken kulaklık kullanmak, açıkken cepte ve göğüste taşımamak, uyurken yakınınızda tutmamak gibi önlemler söz konusu. Şimdi de cep telefonlarının yaydığı radyasyonun zararlarından doğal bir yöntem ile korunmak mümkün.

biberiye-cayi-radyasyonun-zararlarindan-koruyor

Biberiye Radyasyonun Zararlı Etkilerinden Koruyor

Evet yanlış okumadınız.Bu hazırlaması ve içimi son derece kolay içecek sizi radyasyonun zararlarından koruyor. Biberiye çayının vücudumuzu toksinlerden arındırma konusundaki faydası yakın zamanda bilimsel olarak kanıtlandı. Hafızayı güçlendiren, konsantrasyonu artıran, hazımsızlığı gideren, bağışıklık sistemini destekleyen, kan dolaşımını hızlandıran, baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifleten mucizevi içecek Biberiye çayının faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırdığı da biliniyordu. Biberiye çayının bu çok önemli yararı British Journal of Radiology (İngiliz Radyoloji Yayını )‘de yayınlanan bilimsel bir makale ile literatüre geçmiş oldu. Araştırmada biberiyenin içindeki carnosic ve canosol asitlerin hasara uğramış DNA hücrelerini onarmada ve radyasyon ile savaşta çok güçlü anti-oksidanlar olduğu tespit edildi.

Tek yapmanız gereken 2 yemek kaşığı biberiyeyi, ocaktan indirdiğiniz 1 bardak kaynamış suya atıp karıştırmak. 10-15 dakika demlenmesini sağlayıp soğumaya bıraktıktan sonra içebilirsiniz. Ayrıca buharını da soluyabilirsiniz. Çünkü biberiye çayının buharı ciğerler ve bütün organizma için de son derece faydalıdır. Biberiye yağını diyetinize de ekleyebilirsiniz. Ayrıca günde 5 dakika biberiye yağını nefesinizle içinize çekmek hafızanızın %75 oranında güçlenmesine yardımcı olacaktır. Bu konuda yapılan bir araştırma da gösteriyor ki; biberiyenin içindeki cineole adlı etken madde hafızamızı güçlendirmede büyük rol oynuyor.

Cep telefonunun yaydığı radyasyonun zararlarından korunmak ve toksinlerden arınmak için biberiye çayını ne kadar süre içmeniz gerekiyor? Aslında cevabı gayet iyi biliyorsunuz. Cep telefonu hayatınızda olduğu sürece haftada  3-4 kez biberiye çayı içmenizi öneririz.

Kaynak: www.healthylifetricks.com, www.organichealth.co, www.beextrahealthynow.com

“Sınavı geçmek için her zaman yadsıdığın kötü tarafınla iyiliğini birleştirmek zorundasın. Bütün “ikilik”leri kucaklayıp bir olduğunda sana vaat edilen güneşin ilahi ışığına kavuşacaksın. Peki bunun için kendinden; ben dediğin “Güneş Kral”dan vazgeçmeye hazır mısın?”

gunes_kral_reklam

BU YAZI İLGİNİZİ ÇEKTİ Mİ? O HALDE OKUMAYA DEVAM↓

 • kokler

Yeter

Köklerimiz dedi, köklerimiz birbirine değmeli. Ağaçlara benzemeliyiz, ağaçlara […]

 • keske_2

Keşke…

Gözlerini kapatıp bir an sessizce oturdu.
Rüzgarın, ağaçların yaprakları […]

 • gunaydin_sevgilim

GÜNAYDIN SEVGİLİM

Günaydın sevgilim. Güzel bir sabah. Çay demlenmek üzere, […]

 • 8ced64d769ad1669293c98fe5be58067

YENİ BİR SAYFA AÇMAK

Yeni bir sayfa açıyordu. Tüm yaşanmışlıkların içinden ve […]

 • Shell with a pearl on a sea sand.

SON İNCİ TANESİ

‘Yo’ dedi, ‘doğru yaptım. Her yapış kendi halini […]

 • tapinak

TAPINAK

Tapınak – kubbeleri, oymaları, işlemeleri ile bir tapınak […]

 • masal

MASAL

Bir varmış, bir yokmuş; varken varlığı, yokken yokluğu […]

 • Suçluluk Duygusunu Bırakmak

Suçluluk Duygusunu Bırakmak

Suçluluk duygusu sorunlarımızı çözme yolunda karşımıza çıkan en […]

 • lusid ruya nedir

Lusid Rüya nedir?

Lusid rüya, rüya sırasında rüya gördüğümüzden haberimizin olmasıdır. […]

 • joker-deli

DELİ

Farklı olan her zaman garip görünür ve yadırganır. […]

 • Yaşamak mı, Yaşayanları seyretmek mi?

Yaşamak mı, Yaşayanları seyretmek mi?

Birileri tasarlamış olmalı bizleri..

Kendi kendimize var olacak değiliz […]

 • Rüyalardaki Duygular Neye İşaret Ediyor

Rüyalardaki Duygular Neye İşaret Ediyor?

Hepimizin hayatında, sabah uyanır uyanmaz “Çok mutlu uyandım” […]